תפריט

ג’קי סביליה אדריכל ומעצב פנים

03-5441555 052-2585101

ג’קי סביליה אדריכל ומעצב פנים

052-2585101

עיצוב חדרי האמבטיה והמקלחת

חדר האמבטיה צריך להיות מזמין , אינטימי ונוח לרחצה, עליו להיות מאוורר ומחומם וקל לניקוי ולתחזוקה. רוב חדרי הרחצה משמשים אותנו לשהייה בת עשר דקות בממוצע. השטח שיוקצה לחדרי הרחצה יבוא על חשבון חללים שימושיים בבית, ולכן כדאי להקנות לו את מינימום השטח הנדרש, אך לעצב בצורה שתעניק אשליה של חלל גדול, שימושי, יפה ואסתטי. בדירות גדולות אפשר כמובן להקצות שטח רחב יותר ולהשתולל.

 

bathroom_1

 

עיצוב חדרי האמבטיה והמקלחת – טיפים ששווים זהב

כשאנחנו פותחים את חדרי האמבטיה, אנחנו רוצים לראות מרחב, מראה גדולה מול הכניסה או מעל הכיור, תעניק אשליה של גודל ומרחב, כדאי להצמיד לה מפיג אדים.

את הכיור כדאי למקם מול הדלת. כשאנחנו נכנסים רק לשטוף ידיים אין צורך לטייל עד הכיור. את המקלחון, אלמנט גבוה וגדול, רצוי למקם מאחורי הדלת כדי שלא יתפוס מקום במרחב הוויזואלי ויעניק אשליה של חדר קטן. המפתח בתכנון חדרי האמבטיה הוא המרחק בין האלמנטים השונים, מי קרוב למי ומה יבוא אחרי מה.

כבר בראייה הראשונה, העין סורקת את הקיר מצפה לראות קיר ארוך ושוטף ללא הפסקות. ברגע שעל הקיר תופיע בליטה כלשהי כמו מנורה לדוגמה, העין תיעצר עליה ותתחיל לסרוק ממנה עד לבליטה הבאה. ככל שהעין תיעצר מספר פעמים גדול יותר, כך הקיר ייראה קטן יותר וככל שהקיר יהיה חלק וללא בליטות, כך היא ייראה ארוך יותר.

חיפוי קירות לכל הגובה עד לתקרת גבס מעניינת ומונמכת תתן תחשובה של שלמות.

כאשר החימום לחדרי האמבטיה ייעשה באמצעות מפזרי חום יש להקפיד על התקנים הנדרשים על ידי חברת החשמל ולמקם אותו הרחק ממגבות ומעל גובה הראש. אפשרות עדיפה לחימום היא באמצעות צנרת מים תת ריצפתית המובילה מים חמים. החיסרון בחימום תת רצפתי חשמלי הוא שאם יש נזילה של מים תחת הרצפה זה יגרום לקצר חשמלי ויהיה צורך לפרק את כל אריחי הרצפה כדי לתקן את התקלה, חיפוי קירות יושב על הרצפה – משמע פירוק כללי

 

יש שני סוגים של מקלחונים, מקלחון עם דלתות הזזה או עם דלתות הנעות על צירים פנימה והחוצה. חשוב לבחור זכוכית בעלת תו תקן ולהקפיד על פתיחה נוחה של הדלתות כדי שאפשר יהיה להיכנס ולנקות בקלות, חובה דלתות שנפתחות החוצה.

את בחירת גווני האמבטיה נוהגים להתאים למשתמש. בחדר בנות בדרך כלל נבחר את גווני הוורוד ולבנים את גווני הכחול. הגוון הקלאסי לחדרי האמבטיות הוא באג’-  הרצפה כהה יותר וחיפויי קירות בהירים. אפשר לבחור קרמיקות ואריחים שונים בגווני מט או בהיר ולשלב פס דקורטיבי בגוון נוגד כדי ליצור קונטרסט ועניין.

בעת בחירת הגוונים לאמבטיה רצוי להיזהר משילוב של גוונים רבים ומשחק צורות ונקודות. הם אולי אופנתיים וטרנדיים, אך לא ייראו טוב כאשר האופנה תחלוף.

bathroom_2

בארונות כיור יש סוגים שונים של כיורים כיור עליון וכיור תחתון. כיור עליון זהו כיור ששפתיו מונחות על המשטח וכיור תחתון הוא כיור המודבק לתחתית המשטח והשוק מציע כיורים מסוגננים, גבוהים ונמוכים ועוד. בכל בחירת כיור יש להתחשב בעיצוב הכללי של חדר האמבטיה ובאפשרויות הניקוי והתחזוקה.הכיור המונח על ארון הוא יפה אבל דורש תחזוקה שוטפת של ניקיון ולכן כדאי שיונח על משטח אבן.

יש סוגים שונים של ברזים, ברזים הממוקמים מהקיר או מהמשטח, יש ניקל בהיר ,מט או זהב. הניסיון מלמד שברזים מניקל מט מקבלים כתמים לאחר זמן מה ונראים גרוע, ברזי הניקל המבריק לעומתם קלים לתחזוקה ולא מתבלים. באמבטיות יוקרתיות אפשר לבחור בברזים בצבע זהב, אך יש לקחת בחשבון כי הלחות היא האויב של הזהב הרגיש ולאחר מספר שנים יהיה צורך לחדש את ציפוי הזהב. כדאי לבחור ברזים שיהיו להם חלקי חילוף גם בעוד 7 שנים… בהצלחה.

כל הזכויות שמורות/ אדריכל ג’קי סביליה.

תודה שביקרת - התקשר עכשיו
052-2585101
או השאר פרטיך ונחזור בהקדם:סגור  
ג'קי סביליה
להשארת פרטים לחץ כאן

רוצים לראות יותר טוב, סובבו את המכשיר