תפריט

ג’קי סביליה אדריכל ומעצב פנים

03-5441555 052-2585101

ג’קי סביליה אדריכל ומעצב פנים

052-2585101

משפצים נכסים – כל מה שחשוב לדעת

כל מי שעומד לשפץ ולעצב בית מכיר את זה היטב, גולשים בין עשרות אתרי אינטרנט של מעצבים ואדריכלים, צופים באלפי תמונות ומתבלבלים. לכן חשוב להגדיר היטב, יחד עם האדריכל, ובצורה ברורה מה רוצים, מה צריכים ומה דרוש לחיים טובים ונוחים בהתאם להרגלים של דיירי הבית. שיפוץ נכס זו גם השקעה, לא תמיד הנכס יישאר בבעלותכם לאורך ימים, חשוב בעת העיצוב להתחשב בצרכים הקלאסיים המאפיינים את רוב הקונים הפוטנציאליים כדי שתוכלו לממש את ההשקעה בקלות.

איך לגשת לביצוע שיפוץ של נכס, שלב אחרי שלב

השלב הראשון הוא שלב איסוף הפרטים הטכניים, תוכניות אדריכלות, קונסטרוקציה, מים חשמל ועוד. לאחר איסוף הפרטים ילמד האדריכל את הנכס ויחפש את הפתרון האדריכלי הטוב ביותר על פי הפרוגרמה. לעתים יהיה זה פתרון אחד ולעתים מספר פתרונות שאותן יציג האדריכל בפני הלקוח ויבחר יחד איתו את התכנית המתאימה. זהו השלב שבו יצופו בקשות קטנות שנשכחו בזמן בניית הפרוגרמה. בסיום השלב תתקבל תוכנית חלוקת החללים בדירה ותוכנית ריהוט שתהיה בסיס לתוכנית החשמל, האינסטלציה, המים, מיזוג האוויר.

השלב הבא הוא שלב תוכניות העבודה המשלימות, כולל כתבי כמויות משוערות הכוללות תוכנית חשמל אדריכלית. על סמך תכנית החשמל האדריכלית יתכנן מהנדס חשמל או חשמלאי מוסמך – תוכנית המפרטטת את עבודת החמשל בדירה או במבנה. אם בבית יתוכנן חשמל חכם, תידרש תוכנית מיוחדת של מהנדס חשמל  המתמחה בתכנית חשמל חכם.

תוכנית למיקומי אינסטלציית המים תכלול את תוכנית המטבח, האמבטיה, השקיית גינה, חימום תת רצפתי או גם בריכת שחייה או בריכת נוי.

תוכנית עבודת גבס כוללת הנמכת תקרה לתאורה. כבר בשלב זה רצוי לבחור את חיפויי הקירות והרצפה לחדרים הרטובים, מקלחונים, ברזים אסלות, כיורים וכו’. להזמין הכול מראש ולוודא כי הכול יהיה זמין בתקופת השיפוץ.

הזמנת משקופים ודלתות פנים לנכס על פי רשימת כמויות ומידות. יש לתכנן לוח זמנים מדויק לאספקת הדלתות, מיד לאחר סיום חיפויי הקירות, ולוודא כי הכול יהיה מוכן וזמין בזמן.

עבודות נגרות, הזמנת מטבח, ארונות אמבטיה, חדרי ארונות, דלפקים ועוד ייעשו בהזמנה אצל נגר פרטי או אצל חברות נבחרות. חשוב לבחור גם את כל האביזרים המשלימים כמו הידיות ולוודא כי הכול נמצא במלאי. אם נבחר גוון של עץ טבעי בנגרות יש לבקש דוגמאות גוון ולאשר את הגוון הסופי.

בעת תכנון חלונות, בין אם מאלומיניום או ברזל בלגי, יש לרשום כמויות מפורטות של כל החלונות בבית, את סוג החלון, את הגודל, את כיוון הפתיחה, את הידיות, את הצבע, את סוג הזכוכית ועובייה ועוד.

יש לתכנן את משטחי השיש המיועדים לחיפוי על הארונות במטבח ובחדרי האמבטיה כולל חיפוי קירות, מפרט וכמויות.

בעת חיפויי הריצוף והקירות יש למדוד במדויק את המידות ולצאת מתוך הנחה כי גודל האריח כפי שנראה בתכניות, יכול להיות שונה במציאות. חשוב למדוד את האריחים שסופקו ולאשר אותם בהתאם לתקן ולתוכנית האדריכלית. אם יש הבדלים במידות האריח במציאות יש להתייעץ עם אדריכל כיצד לנהוג.

התקנת מערכת המיזוג צריכה להיעשות בשיתוף פעולה בין המתקינים לבין האדריכל. המתקין יהיה אחראי על ההתקנה והאדריכל על הצד האסתטי. בבתים גדולים כדאי להקפיד כי מהנדס מיזוג אוויר יתכנן את מערכת המיזוג ולא איש מזגנים כדי שהכול יפעל כשורה בתיאום האדריכל כמובן.

בהכנת תוכנית התאורה וגופי התאורה יש לשים לב לשני פרמטרים עיקריים, תאורה מלאה ותאורת אווירה. והמראה האסתטי. יחד עם הארכיטקט כדאי לבחור את גוון התאורה את סוגי המנורות, את סגנון גופי התאורה ואת גודלם.

כל הזכויות שמורות / אדריכל ג’קי סביליה

.

תודה שביקרת - התקשר עכשיו
052-2585101
או השאר פרטיך ונחזור בהקדם:סגור  
ג'קי סביליה
להשארת פרטים לחץ כאן

רוצים לראות יותר טוב, סובבו את המכשיר